Tuesday Feb 11, 2020

Kęstas Kirtiklis. Universitetas kaip rezistencija | NYLA Talks

„Mažiausiai sutinku su požiūriu, kad universitetas turi ruošti profesijai. Kad jis turi ruošti darbo rinkai. Gerokai svarbiau, kad universitetas „įkultūrintų“. Supažindintų su civilizacija“, – sako Kęstas Kirtiklis, filosofijos mokslų daktaras, Vilniaus universiteto dėstytojas.

Šiame „Nyla“ podkasto epizode siekiame suvokti universiteto rolę šiandien. Mokslininkai patys save vadina „paskutiniu prioritetu“, studentams tapo įprasta į pirmą vietą statyti darbą, o ne studijas. Pagal diplomuotų žmonių skaičių Lietuva yra viena labiausiai išsilavinusių visuomenių Europos Sąjungoje – bet kokia šių diplomų vertė?

Kita vertus, kai Vilniaus universitetas renka naują rektorių, anot Kirtiklio, „gali atrodyti, kad renkamas naujas popiežius“. Universiteto kultūrinis svoris visuomenėje vis dar išlikęs.

„Ar mokslininko karjera yra gera karjera?“, – „Nyla“ redaktorius ir buvęs Kirtiklio studentas Karolis Vyšniauskas klausia jo. „Ne“, – atsako. „Bet ją pasirinkęs, tu gali skaityti knygas.“ Galbūt tai yra universiteto rolė šiandien – būti viena retų vietų, kur žinių auginimas yra skatinamas, o ne laikomas neproduktyvia veikla?

Kviečiame išgirsti interviu su Kęstu Kirtikliu ir pasidalinti juo su tais, kas irgi sau kelia šiuos klausimus.

Epizodo foto esė: https://nanook.lt/podcast/kestas-kirtiklis-universitetas-kaip-rezistencija/

Palaikykite podkastą: https://patreon.com/nanookmultimedia

Comments (0)

To leave or reply to comments, please download free Podbean or

No Comments

Všį Dokumedija

Podcast Powered By Podbean

Version: 20241125